Here I go again…filozofând again…
Eu cred că multe vorbe de duh sunt foarte bune. De asemenea, cred că multe astfel de vorbe sunt bullshit. Când vine vorba de relații, chiar ar trebui să ne abținem. Poate acum o sută de ani erau lucrurile diferite, însă în prezent oamenii sunt mai mofturoși, mai grăbiți, mai cinici… Cam greu să mai crezi în dragoste la prima vedere pe termen lung. Adică pe 3 luni…merge. Mai încolo, intervine altă vorbă: Om trăi și-om vedea.
Se poate să întâlnești o ea belea sau un el perfect. Ceva se strică eventual și ajungi separat(ă) de ea/el. Păi parcă era meant to be? Nu? Iată că nu! Sau iată că acel meant to be poate însemna un pas mai departe către altă etapă a vieții. Dar tot te oftici cumva, când ți-ai scos la imprimantă un tablou de agățat în sufragerie cu vorbele astea ce păreau să-ți descrie perfect relația. Așa că…bullshit! Și înainte în Istorie era așa și acum e așa. Avem cea mai sigură chestie ce ne apără de eșecuri: sentimentul că… Dacă nu ascultăm de acel sentiment că… primim exact ceea ce ne așteptam oricum să primim. Anywho…hai să ascultăm acest country song modern:
