Blogging, Știri & Trends
Zici TOM Mall Constanța, zici faliment
Zici TOM Mall Constanța, zici faliment

Zici TOM Mall Constanța, zici faliment

În zona de nord-vest a Constanței, zona comercială cum s-ar zice, există un mall numit TOM. I se spunea Carrefour mereu, căci pentru asta se ducea lumea mai mult acolo. Are magazine, are fast-food, dar…îi lipsesc multe. Ba chiar în ultimele luni au tot început să dispară centre comerciale și nu numai.

Lângă DM exista cândva magazinul English Home. A închis, dar nu înainte de a face un discount de x% în lichidarea de stoc, apoi chiar de 50%. Ei bine acum i-a venit rândul lui Intersport. A făcut inițial discount la prețul afișat (chiar și cu reducere), apoi 50% la final. A închis acum și a apărut această reclamă cu o chestie nemaiauzită numită MR. D.I.Y.. Oale, cratițe…chinezării cred. În loc să bage o sală de fitness că lipsește acolo…

La una din intrări era de asemenea un magazin cu haine și stă închisă zona de câteva luni bune. Pozele sunt de azi, apropo. Singurul coafor din mall s-a închis și el de ceva timp. Patiseria de lângă e închisă. Ba chiar și SPIT-ul din TOM s-a închis!

Deci Agenția fiscala nr. 1 de pe Bd. Tomis nr 391 (deci asta e adresa lui TOM Center) s-a închis. Sau se închide de la 1 Iulie cică, însă angajații de acolo au zis că Vineri 26 Iunie a fost ultima zi de funcționare acolo.

Deci ba miroase a faliment și TOM Mall devine un nou TOMis Mall, ba prețurile chiriilor sunt prea mari – așa cum s-au plâns unii comercianți ce au închis pe acolo. Păcat, putea să se extindă frumos, să facă sală de fitness, un cinema, o zonă de food decentă cu separeuri (bine cu Mesopotamia că mai dă ceva clasă zonei…). Ba chiar era bine sa ai o alternativa la nesimțirea de Carrefour cu preturile sale scumpe. Presimt că vor mai închide mulți, mai ales cei ce vând la prețuri mari de tot din cauza chiriei poate sau din cauza propriului lor management lacom.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *