Blogging, Știri & Trends
We don’t talk anymore
We don’t talk anymore

We don’t talk anymore

Ce situație clișeică și repetitivă…să nu vorbim. Ce nesuferită situație pentru persoane ce se înțeleg în esență…

Și totuși uite că multe persoane își rup legăturile sociale, dar știți de ce? De frică! E interesantă transformarea asta. E o frică pe bune de ceva anume. De exemplu, dacă tu erai mai rebel sau rebelă și acum ai de-a face cu un cuplu ce a trecut de faza asta, tu vei fi piaza rea! Că ești rău sau rea. Poate ei au copil acum, poate ei doar își completează formularele SPIT în liniște și vii tu cu planuri de concediu spontan… Ideea e că lumea se schimbă. Nu e tocmai corect și nu e tocmai nici prefăcătorie. Dar e realitate și mulți se orientează după noile astea norme.

Cândva erați toți oaia neagră, acum ești doar tu dacă nu ai făcut ceva conform societății. Ba simplă cuplare, ba mai rău…căsătorie. Ba și mai rău…copil.

Și apoi te transformi tu și zici „wow, ce s-au transformat alții în jurul meu”. Nu. Nuuu. Tu. Tu te-ai transformat. Cu noile tăle obiceiuri.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *